Νέα

Το Eduguide αναζητά δημιουργό περιεχομένου

ShareThis
Δημοσίευση: 02-02-2023 21:03 | Προβολές: 249
Έναρξη: 02-02-2023 |Λήξη: 28-02-2023
[Έληξε]

Περιγραφή θέσης:

Αναζητούμε δημιουργό περιεχομένου που θα μοιράζεται τον ενθουσιασμό μας για την ανάπτυξη content που δημοσιεύεται στο site μας. Το περιεχόμενο μας καλύπτει ειδήσεις και θέματα για ευκαιρίες εκπαίδευσης και κατάρτισης, υποτροφίες, θέματα καριέρας, και η βάση δεδομένων μας περιλαμβάνει όλα τα μεταπτυχιακά προγράμματα της Ελλάδας και Κύπρου. Η συνεργασία θα γίνει εξ αποστάσεως.

Αρμοδιότητες:

  1. Δημιουργία σύντομων άρθρων σχετικά με σπουδές και συμβουλευτική καριέρας
  2. Συνεχής διερεύνηση θεματολογίας σχετικής με το site μας
  3. Συγγραφή άλλου περιεχομένου  (π.χ. promotional άρθρα για μεταπτυχιακά προγράμματα, πανεπιστήμια κτλ)
  4. Βοήθεια στην ανανέωση της βάσης δεδομένων του eduguide
  5. Συνεχής έρευνα και μάθηση για θέματα που αφορούν στην εκπαίδευση και στην αγορά εργασίας

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχιούχος Πανεπιστημίου
  • Εξαιρετικές δεξιότητες γραφής στα Ελληνικά
  • Εξαιρετική γνώση της Αγγλικής γλώσσας (δυνατότητα μετάφρασης σύντομων κειμένων από τα Ελληνικά στα Αγγλικά και προσαρμογή τους στο ύφος του site)
  • Iκανότητα εργασίας ανεξάρτητα και σε ομαδικό περιβάλλον
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου (δυνατότητα χειρισμού πολλαπλών εργασιών σε εξέλιξη με μεταβαλλόμενες προτεραιότητες)
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Γνώσεις digital marketing θα συνεκτιμηθούν

Προσφέρεται:

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Δυνατότητες μάθησης και επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν ταχύτατα αναπτυσσόμενο οργανισμό
  • Online εξ αποστάσεως εργασία (Ωράριο 9.00-16.30)

Στείλτε το βιογραφικό στο email maria.alexiou@eduguide.gr απαραίτητα μαζί με μια μικρή παράγραφο για εσάς.

Επιστροφή
Σχετικά Νέα
Θέσεις απασχόλησης σε διάφορα ερευνητικά κέντρα της χώρας
Δημοσίευση: 16-03-2024 12:34 | Προβολές: 149
Έναρξη: 16-03-2024 |Λήξη: 01-05-2024
[Έληξε]
Θέσεις εργασίας στην Aegean
Δημοσίευση: 16-03-2024 12:31 | Προβολές: 145
Έναρξη: 16-03-2024 |Λήξη: 15-05-2024
[Σε Εξέλιξη]
Πρακτική άσκηση στο Ευρωπαϊκό Φόρουμ Νεολαίας
Δημοσίευση: 16-03-2024 12:30 | Προβολές: 135
Έναρξη: 16-03-2024 |Λήξη: 22-03-2024
[Έληξε]
Δράσεις «Marie Skłodowska-Curie»
Δημοσίευση: 19-02-2024 00:33 | Προβολές: 156
Έναρξη: 19-02-2024 |Λήξη: 27-11-2024
ESPA
Ανάγνωση ΚειμένουΑνάγνωση Κειμένου Αναγνωσιμότητα ΚειμένουΑναγνωσιμότητα Κειμένου Αντίθεση ΧρωμάτωνΑντίθεση Χρωμάτων
Επιλογές Προσβασιμότητας